Dy aktorët e njohur bëhen bashkë, ndihmojnë të prekurit nga tërmeti

Mbi 17 mijë viktima është bilanci tragjik nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Ekipe nga e gjithë bota janë drejtuar drejt Turqisë për të shpëtuar sa më shumë jetë.

Gjithashtu edhe elita turke, përfshirë këngëtarë dhe aktorë të njohur. Aktori i njohur nga roli në serialin “Ezel” , Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ nga seriali “Halil ve Menkse”, janë bërë bashkë me aktorë të tjerë të estradës turke për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!