Dugolli: Presioni ndërkombëtar po bëhet me qëllim të zbehjes së vendimit të BQK-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka folur lidhur me seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën dhe për çështjen e dinarit, përkatësisht kërkesat e ndërkombëtarëve lidhur me këtë çështje.

Deputeti nga LVV-ja, Enver Dugolli, ka thënë se presioni që po i bëhet Kosovës ka për qëllim “zbehjen e vendimit të BQK-së”, dhe si i tillë po bëhet në mënyrë të gabuar, sepse BQK-ja është institucion i pavarur.

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë ka kërkuar një afat prej katër muajsh kohë si fushatë sensibilizuese, ndërsa Rregullorja e re e BQK-së tash e 9 ditë ka hyrë në fuqi.

Deputeti Dugolli ka thënë se Rregullorja e re e BQK-së është e ligjshme, është e drejtë, dhe si e tillë është e nevojshme.

“Askush nuk po e konteston rregulloren”, sepse ajo nuk prodhon efekte të jashtëligjshme, por rregullon tregun “ajo pamundëson shpëlarjen e parasë”,  ka thënë Dugolli në Dukagjin.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka folur lidhur me seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën dhe për çështjen e dinarit, përkatësisht kërkesat e ndërkombëtarëve lidhur me këtë çështje.

Deputeti nga LVV-ja, Enver Dugolli, ka thënë se presioni që po i bëhet Kosovës ka për qëllim “zbehjen e vendimit të BQK-së”, dhe si i tillë po bëhet në mënyrë të gabuar, sepse BQK-ja është institucion i pavarur.

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë ka kërkuar një afat prej katër muajsh kohë si fushatë sensibilizuese, ndërsa Rregullorja e re e BQK-së tash e 9 ditë ka hyrë në fuqi.

Deputeti Dugolli ka thënë se Rregullorja e re e BQK-së është e ligjshme, është e drejtë, dhe si e tillë është e nevojshme.

“Askush nuk po e konteston rregulloren”, sepse ajo nuk prodhon efekte të jashtëligjshme, por rregullon tregun “ajo pamundëson shpëlarjen e parasë”, ka thënë Dugolli.

Lajmet Dugolli: Presioni ndërkombëtar po bëhet me qëllim të zbehjes së vendimit të BQK-së >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>