Dogana konfiskon mallra të ndryshme në Banjskë

Dogana e Kosovës ka njoftuar se çka ka konfiskuar në pronën ku u krye sot bastisje me asistencën e Policisë së Kosovës.

“280 copa pije të forta alkoolike, 300 copa verëra të ndryshme dhe 180 produkte kozmetike të ndryshme”, thuhet në njoftim.

Vlera e mallit të konfiskuar tejkalon shumën prej 7 mijë eurosh.

“Derisa vlera e përgjithshme e mallrave te konfiskuara tejkalon shumën prej 7000 euro. Ky rezultat i arritur është rezultat i bashkëpunimit të ngushtë midis njësive të Doganës dhe Policisë në kuadër të përpjekjeve të përbashkëta për të luftuar trafikun e mallrave të paligjshme”, thuhet në njoftim.

Lajmet Dogana konfiskon mallra të ndryshme në Banjskë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>