Diplomatja e lartë e SHBA-së vizitë në Kosovë dhe Serbi

Tensionet në veri, diplomatja e lartë e SHBA-së vizitë në Kosovë dhe Serbi.

Shefja e lartë e zhvillimit ndërkombëtar të Shteteve të Bashkuara, Samantha Power, gjatë kësaj jave do vizitojë Kosovën edhe Serbinë.

Ajo do takohet me udhëheqësit e të dyja vendeve, ndërsa liderët e SHBA-së dhe Evropës punojnë për të stabilizuar marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, transmeton klankosova.tv.

Power bëhet kreu i parë i Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar që udhëton në Serbi, dhe siç shkruan AP, e cila mban lidhje të ngushta historike dhe kulturore me Rusinë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!