Dimër në prill? Çfarë ndodh me motin pas 2 javësh

Pas një fundjave me diell dhe një moti tipik për plazh, gjysma e dytë e prillit  nis me luhatje të mëdha të temperaturave.

Moti nis të freskohet të hënën e 15 prillit, ndërsa e marta shënon thyerje te tablosë sinoptike.

Rikthehen vranësirat me reshje të dobëta shiu, ndërsa temperaturat ulen me 4 gradë Celsius.

Java e fundit e prillit do t’i ngjajë ditëve të dimrit.

Moti do të jetë i paqëndrueshëm.

Në zonat malore kthehen reshjet e shiut dhe dëborës ndërsa temperaturat minimale i afrohen zero gradëve.

Muaji i dytë i pranverës do të veçohet për anomalitë termike dhe kalimin nga vera në dimër me një luhatje prej 15 gradësh.

Lajmet Dimër në prill? Çfarë ndodh me motin pas 2 javësh >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>