Dimër në pranverë / Pas veriut, bora nis dhe në juglindje, zbardhet Dardha dhe Voskopoja

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në juglindje të vendit. Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se reshje bore ka në zonën e Dardhës dhe në atë të Voskopojës.

Sipas informacioneve, reshjet janë regjistruar në lartësitë mbi 1000 m. Aktualisht ka reshje me intensitet deri në mesatar, ndërsa mjetet borëpastruese kanë zbritur në terren për pastrim dhe kriposje të rrugëve me qëllim qarkullimin sa më normal të automjeteve.

Deri në këto momente nuk janë regjistruar problematika as me energjinë elektrike.

Lajmet Dimër në pranverë / Pas veriut, bora nis dhe në juglindje, zbardhet Dardha dhe Voskopoja >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>