‘Diçka po zihet’, Limaj, Lushtaku, Grabovci e Buja i shkojnë në konak deputetit të PDK-së

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati ka njoftuar se i ka mikëpritur në shtëpinë e tij disa nga ish figurat e rëndësishme të UÇK-së.

Në një postim në Facebook, Kastrati ka bërë të ditur se në shtëpinë e tij ka pritur disa nga akterët e luftës, që më vonë u bënë pjesë e politikës.

Ndër figurat e rëndësishme që u mblodhën tek Kastrati, vërehen të jenë ish shefi i deputetëve të PDK-së Adem Grabovci, kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, nënkryetarin e Skenderajt Sami Lushtaku, kryetari i partisë Nisma, Fatmir Limaj, ish deputeti dhe pjesëtari i UÇK-së Gani Koci.

Postimi i plotë:

Sonte në shtëpinë time mirëprita disa nga personalitetet kryesore të UÇK-së të cilëve historia ju dha një rol sakrifikues në luftën tonë çlirimtare.

UÇK NA BASHKON!

Mbi këtë bashkim Kosova i korri dy sukseset më të shënuara në histori: ÇLIRIMIN nga Serbia de PAVARËSINË.

Mbi këtë bashkim të gjitha gjeneratat e reja në politikë e kanë më të lehtë për të krijuar platforma politike të cilat do prodhojnë perspektiva zhvillimore për ekonominë dhe mirëqenien sociale të këtij vendi.

UÇK NA BASHKON!

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!