Dhëndri blen një biletë lotarie dhe fiton 1 milion dollarë një ditë pas dasmës

Një çift nga Miçigani kaluan disa ditë veçanërisht të paharrueshme kur fituan 1 milion dollarë nga një biletë lotarie me gërvishtje të blerë një ditë pas dasmës së tyre.

Dhëndri 57-vjeçar  u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se ai bleu biletën e tij të gërvishtjes Diamonds & Pearls nga Prudenville EZ Mart në West Highton Lake Drive.

“E bleva biletën një ditë pas dasmës dhe ia dhashë gruas sime për ta gërvishtur”, tha lojtari. “Kur ajo zbuloi shumën e çmimit ‘1 miliard dollarë’, ne ishim mosbesues. Vazhduam t’i lexonim udhëzimet vazhdimisht për t’u siguruar që fituam vërtet. Ishin dy ditë emocionuese për ne!”

I porsamartuari vizitoi selinë e lotarisë për të marrë çmimin e tij prej 1 milion dollarësh. Ai mori fitimet e tij në një shumë prej 693,000 dollarësh./abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>