Deputeti ukrainas, Oleksii Goncharenko, e mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE

Në Strasburg të Francës ka nisur seanca në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës ku do të diskutohet dhe shqyrtohet kërkesa e Kosovës për anëtarësim.

Oleksii Goncharenko, deputet ukrainas mbështeti anëtarësimin e Kosovës.

“Dua të uroj Kosovën. Kosova e meriton. Bota e lirë duhet të bashkohet”, tha deputeti Goncharenko, vendi i të cilit nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Lajmet Deputeti ukrainas, Oleksii Goncharenko, e mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>