Dënimi i Pal Lekajt, Haradinaj i befasuar

Gjykata Themelore e ka dënuar me 3 vjet me tetë muaj burgim deputetin e AAK-së, Pal Lekajn, për rastin e ndarjes së 53 milionë eurove shtesë konsorciumit “Bechtel-Enka” për ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi”

E me këtë vendim të gjykatës është befasuar i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është shprehur i bindur në pafajësinë e Lekajt.

“Jam i befasuar nga vendimi i sotëm i Gjykatës Themelore për rastin e kolegut Pal Lekaj! Dua të besoj fuqishëm në sistemin e drejtësisë dhe në Gjykatën e Apelit e cila do ta zbardhë të vërtetën dhe do ta shkarkojë nga çdo akuzë ish-ministrin Lekaj. Çdo person është i pafajshëm deri në një vendim të formës së prerë! I bindur në pafajësinë e kolegut Lekaj!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Lajmet Dënimi i Pal Lekajt, Haradinaj i befasuar >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>