Dasmat e çifteve të showbizit gjatë vitit 2022

Vitit 2022 për të gjithë do mbahet mend për diçka speciale. Gjëra të ndryshme nodhën gjatë vitit 2022 te fytyrat e njohura të showbizit shqiptar.

Disa nga figurat tona publike i dhanë fund beqarisë dhe kurorëzuan dashurinë me martesë vitin 2022, shkruan rtv21.tv

Albina dhe Robin

Marigona Krasniqi, fotomodele e njohur dhe Robin Krasniqi, kampion i boksit vitin 2022 kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, e po këtë vit dashuria e tyre u bekua me një djalë.

Albina Kelmendi dhe Valon Vataj

Ky vit ishte padyshim më i suksesshmi për këngëtaren Albina Kelmendi vec suksesit në karrierë, Albina vitin 2022 i dha fund beqarisë, ajo u martua me Valon Vataj.

 

Genc Prelvukaj dhe Eni Koci

Çifti i dha fund beqarisë, vitin 2022 dhe poashtu këtë vit ata u bekuan me një vajzë.

Florent Hadërgjonaj dhe Dorina Podrimja

Futbollisti i kombëtares së Kosovës në vitin 2022 i dha fund beqarisë, për këtë ditë të veçantë çifti organizoi një dasmë madhështore.

Andin Hoti

Djali i Ukshin Hotit, këtë vit i dha fund beqarisë. Në dasmën e tij ishin të ftuar fytyra të njohura si nga showbizi ashtu edhe nga politika.

Këto ishin disa nga dasmat më të komentuara të vitit 2022./21Media

 

 

Lajmet Dasmat e çifteve të showbizit gjatë vitit 2022 first appeared on RTV21.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!