Cristiano Ronaldo gati për testet mjekësore te Al Nassr – po kryhet transferimi

Al-Nassr ka rezervuar testet mjekësore për Cristiano Ronaldo sipas një raportimi të fundit, në një zhvillim të ri që lidhet me kalimin e tij të mundshëm në klubin e Arabisë Saudite.

37-vjeçari u largua nga Manchester United muajin e kaluar me marrëveshje reciproke, duke i dhënë fund periudhës së tij të dytë në klub.

Ronaldo iu bashkua Unitedit nga Juventusi në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës 2021, duke shënuar 26 gola në të gjitha garat sezonin e kaluar.

Ky sezon, megjithatë, ka qenë më pak i suksesshëm për legjendën portugeze, i cili shënoi tre gola në 16 paraqitje para largimit të tij nga Djajtë e Kuq.

Ai u la gjithashtu në bankinë për ndeshjen e 16 të fundit të Kampionatit Botëror kundër Zvicrës dhe e mbylli turneun me një gol në pesë paraqitje.

Ndërsa turneu ishte në vazhdim, CBS Sports raportoi se Ronaldos i ishte ofruar një kontratë me vlerë 200 milionë euro në vit për të luajtur për Al-Nassr deri në të 40-at.

Sulmuesi, duke folur më 7 dhjetor, mohoi sugjerimet se ai ishte vendosur t’i bashkohej klubit të Arabisë Saudite. Mirëpo, një raportim i ri sugjeron se një marrëveshje tani mund të përparojë.

CBS Sports tani pretendon se, sipas një burimi të klubit, Al-Nassr ka planifikuar testet mjekësore për Ronaldon përpara një lëvizjeje të mundshme me para të mëdha.

Ata thonë se Ronaldos dhe këshilltarëve të tij kuptohet se i është ofruar strehim nga klubi, të cilët janë të prirur për të nënshkruar një marrëveshje për një nga sulmuesit më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Megjithatë, raportohet gjithashtu se, ndërsa “kushtet e gjera” të një kontrate janë rënë dakord, sulmuesi ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar nëse ai do të shkojë në Lindjen e Mesme./Rahoveci INFO/

Lajmet Cristiano Ronaldo gati për testet mjekësore te Al Nassr – po kryhet transferimi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!