Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme

Mbahet mbledhja e Kryesisë. (Kuvendi, salla C301, ora 11:00)

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, mban konferencë për media me ç’rast prezanton lansimin e data bazës së re dhe rezultatet e procesit të aplikimit të subvencioneve që ka bërë ministria. (Objekti i Ministrisë për Komunitete dhe Kthim, Fushë Kosovë, ora 11:00)

Rreth 40 agjenci turistike kombëtare nga Republika e Turqisë, të njohura me emrin “Türsab”, të cilat janë të njohura në Evropë për sjelljen e turistëve me organizimin e turneve turistike vizitojnë Prizrenin. (“Shtëpia e Bardhë”, Prizren, ora11:00)

Mbahet tryezë diskutimi “Roli i shoqërisë civile pas viteve 2000” si dhe shpallet vullnetari i vitit 2022. (Galeria e Arteve, Ferizaj, ora 14:00).

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!