Çitaku-Kurtit: S’ka pasur draft-statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, atë e sollët ju

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Kurti i cili tha se drafti i Bashkimit Evropian i dorëzuar nga emisarët më 21 tetor është draft statut pakrahasueshmërisht më i avancuar se marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015.

Çitaku tha se “përpjekjet e Kurtit për të justifikuar pranimin e Asociacionit janë qesharake”.

Ajo thotë se s’ka pasur draft -statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, por sipas saj këtë e solli Kurti.

Reagimi i saj i plotë:

Qesharake këto pëpjekjet e Kryeministrit për të justifikuar pranimin e Asociacionit.

Kryeministër, as në 2013 e as 2015 NUK ka pasur STATUT për asociacionin.

Statuitin e sollët ju.

E tash, publikojeni nëse na qenka aq i mirë.

Pak transparencë.

Lajmet Çitaku-Kurtit: S’ka pasur draft-statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, atë e sollët ju >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>