Çitaku: Kurti e kishte pranuar planin në Twitter me një anglishte “tepër të çuditshme”

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka reaguar pasi që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se e pranon propozimin evropian, i njohur si plani franko-gjerman.

Ajo ka shkruar se Kurti e ka pranuar me një anglishte “tepër të çuditshme” këtë plan.

Përderisa në Facebook nuk ka shënuar asgjë Kurti, sipas Çitakut, këtë e ka bërë pasi që aty ka militantët.

“Kryeministri e kish pranu marrëveshjen vetëm në Twitter, dhe në një anglishte tepër të çuditshme. Në Facebook, ku i ka militantët, nuk paska thënë asgjë”, ka shkruar Çitaku.

Në anglisht, Çitaku ka shënuar se po ndjehet në konfuzion me veprimet e Kurtit.

Kurti deklaroi se e pranon propozimin, pas një dreke pune që pati sot me të dërguarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!