Çitaku: Gjykata në Hagë është shndërruar në mekanizëm përndjekës e që përpiqet të instalojë terror

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku pas bastisjes së Sylejman Selimit e marrjes së Sami Lushtakut në zyrat e EULEX-it, është shprehur se të tilla skenare do të dështojnë.

Ndër të tjera ajo tha se edhe ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi janë duke u mbajtur peng, ku sipas Çitakut është një proces absurd.

E për Gjykatën Speciale në Hagë tha se është kthyer në një mekanizëm përndjekës.

“Një Gjykatë e cila kishte për detyrë të bënte drejtësi pas akuzave monstruoze e të fabrikuara për trafikim organesh, ka përfunduar në një mekanizëm përndjekës, duke konfiskuar telefona, duke bastisur shtëpi, e duke u përpjekur të instalojë frikë e terror. Mungesa e provave në proces po mundohet të kompensohet me krijim të dramave këtu brenda Kosovës”, u shpreh kështu Çitaku në Facebook.

“Të tilla ishin edhe këto skenarët e ditëve të fundit me Hajredin Kuqin, Sami Lushtakun dhe Sylejman Selimin. Keni me dështu. Nuk iu frikësohet askush. Sepse nuk kemi pse. Dielli do të lindë përsëri”.

Lajmet Çitaku: Gjykata në Hagë është shndërruar në mekanizëm përndjekës e që përpiqet të instalojë terror >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>