Cilat janë 10 femrat më tē pasura të botës? Ja emrat!

Më poshtë është një listë e dhjetë grave më të pasura në botë për vitin 2023. Këto zonja të pasura kanë grumbulluar pasuri të jashtëzakonshme përmes rrugëve të ndryshme, duke treguar inteligjencën, këmbënguljen, kreativitetin dhe ndonjëherë trashëgiminë e tyre.

#1. Françoise Bettencourt Meyers dhe familja 94.4 miliardë dollarë pasuri neto

#2. Alice Walton 61.1 miliardë dollarë pasuri neto

#3. Julia Koch & Familja 59.0 miliardë dollarë pasuri neto

#4. Jacqueline Mars 38.3 miliardë dollarë pasuri neto

#5. Miriam Adelson dhe familja 37.5 miliardë dollarë pasuri neto

#6. Rafaela Aponte-Diamant 31.3 miliardë dollarë pasuri neto

#7. MacKenzie Scott 28.2 miliardë dollarë pasuri neto

#8 Gina Rinehart 27.0 miliardë dollarë me vlerë neto

#9. Susanne Klatten 24.6 miliardë dollarë pasuri neto

#10. Iris Fontbona & Familja 22.9 miliardë dollarë pasuri neto

Si përfundim, 10 femrat më të pasura të botës në vitin 2023 kanë demonstruar aftësi, përkushtim dhe këmbëngulje të jashtëzakonshme në ndërtimin dhe ruajtjen e pasurisë së tyre. Çdo grua në këtë listë është një shembull frymëzues i asaj që mund të arrihet me punë të palodhur, vendosmëri dhe një sens të mprehtë biznesi. Për më tepër, shumë nga këto gra kanë përdorur pasurinë e tyre për të përmirësuar botën përmes filantropisë, duke treguar fuqinë e përdorimit të burimeve për të krijuar ndryshime pozitive. Marre nga Newtraderu.com

Lajmet Cilat janë 10 femrat më tē pasura të botës? Ja emrat! >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!