Cikalleshi po shkëlqen në Turqi

Vazhdon forma e mirë e sulmuesve shqiptarë, sidomos e atyre që luajnë në kampionatin turk.

Pas Manajt, është Cikalleshi, që shënon në Superligën turke.

Sokol Cikalleshi ka shënuar 2 gola në 45 minutat e para të takimit Koniaspor-Adana Demirspor.

Sulmuesi kavajas zhbllokoi takimin nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 9-të dhe dyfishoi shifrat, sërish nga 11 metrat, në minutën e 45-të.

Sulmuesi shqiptar ngjitet në kuotën e 11 golave në kampionat këtë sezon.

Sulmuesi u zëvendësua në minutën e 62-të të takimit, kur skuadra e tij po fitonte me rezultatin 2-1.

Lajmet Cikalleshi po shkëlqen në Turqi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>