Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll

Pas përfundimit të pjesës së parë të kampionatit, tashmë dihen çiftet e ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës, që do të zhvillohen më 15-19 Shkurt 2023.

Grupi A

Peja – Rahoveci

Grupi D

Trepça – Vëllaznimi

Grupi B

Sigal Prishtina – Bashkimi

Grupi C

Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni

Në gjysmëfinale do të takohen fituesi i Grupit A ndaj fituesit të Grupit D, si dhe fituesi i Grupit B ndaj fituesit të Grupit C.

Më 19 shkurt 2023 është paraparë të zhvillohet finalja e madhe./Rahoveci INFO/

Lajmet Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!