Capital T publikon “Albania” këngë zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024

Rap-artisti i njohur shqiptar, Capital T , ka publikuar këngën zyrtare të Kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro2024.

Kënga titullhet “Albania”. Tekstin e ka shkruar vet arstisti në bashkëpunim me Tonic dhe Denk.

Derisa për ‘beat’-in u përkujdes Dorantbeats, Bannzz me producim nga Panda Music.
Kënga është realizuar me videoklip të veçantë, duke përfshirë pak nga të gjitha karakteristikat e gjërat e bukura të Shqipërisë.

 

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>