Caka-Nimani takohet me Robinson, Gjykata Kushtetuese jep detaje çka u diskutua

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka – Nimani, ka pritur në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatim të Ligjit (INL), z. Todd D. Robinson.

“Pasi që e falënderoi për vizitën, Kryetarja Caka – Nimani e njoftoi z. Robinson me punën e deritanishme të Gjykatës Kushtetuese, për progresin e arritur në gjyqësinë kushtetuese dhe mbrojtjen e të drejtave dhe lirive themelore të njeriut në vend, si dhe për raportet e mira të bashkëpunimit me gjykatat homologe në rajon dhe më gjerë”, thuhet në njoftimin e Gjykatës Kushtetuese.

Ajo shprehu mirënjohjen e saj për kontributin dhe mbështetjen e vazhdueshme që Qeveria e SHBA-ve i ka ofruar Kosovës në përpjekjet e përbashkëta për konsolidimin e rendit dhe ligjit në vend.

“Ndihmës Sekretari i Shtetit, z. Robinson, e falënderoi kryetaren Caka – Nimani për mikpritjen dhe vuri theksin në përkushtimin e vazhdueshëm të Shteteve të Bashkuara në përkrahje të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës dhe të punës që ajo bën në forcimin e sundimit të ligjit dhe të vlerave demokratike në Republikën e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Lajmet Caka-Nimani takohet me Robinson, Gjykata Kushtetuese jep detaje çka u diskutua >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>