Burri nga Prishtina rrah gruan e tij në natën e Vitit të Ri

Prishtinë: Burri rrah gruan e tij në natën e Vitit të Ri.

Një burrë e ka rrahur gruan e tij natën e Vitit të Ri.

Rasti ka ndodhur në Prishtinë.

Kur ora shënoi 00:00, policia u deshtë të intervenonte në një rast të dhunës familjare në kryeqytet.

Gruaja deklaroi se edhe në të kaluarën ka ushtruar dhunë psikike ndaj saj, por se ajo nuk e ndjen vetën të rrezikuar.

DHUNË NË FAMILJE

Prishtinë 31.12.2022 – 00:00.Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, Viktimës femër kosovare. Sipas viktimës në të kaluarën i dyshuari ka ushtruar dhunë psikike ndaj saj, mirëpo e njëjta nuk e ndien veten të rrezikuar dhe nuk dëshiron urdhër mbrojtës. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!