Burri fiton lotarinë e jetës, do të marrë 25.000 dollarë çdo vit

Një burrë nga Massachusetts bleu gjashtë bileta identike për një short të vetëm dhe përfundoi duke fituar një çmim prej 25,000 dollarë në vit për gjatë gjithë jetës.

Raymond Roberts Sr. i Fall River u tha zyrtarëve të Lotarisë së Massachusetts “intuita” e tij i tha të blinte bileta të shumta me të njëjtat numra. Më tej, Roberts tregoi se numrat janë një kombinim i datave të përvjetorit dhe ditëlindjeve që ai ka luajtur në lojëra të shumta llotarie për më shumë se 20 vjet.

Fituesi zgjodhi të merrte pesë nga çmimet e tij si shuma të përgjithshme prej 390,000 dollarë, duke i dhënë atij 1,950,000 dollarë. Ai gjithashtu zgjodhi të mbante një çmim si pension vjetor prej 25,000 dollarë në vit, ose të paktën 20 vjet./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!