Bujqit ankohen për ngritjen e çmimeve të naftës e cilësinë e farës së grurit

Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës ka mbajtur konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Kryetari i shoqatës Tahir Tahiri, tha se në kohën e mbjellës së grurit është rritur çmimi i naftës, duke shtuar se për këtë duhet që të merren masa. Ai tha se fermerët janë duke u përballur edhe me sfida të tjera, si thatësi dhe produktet që janë duke u importuar e sidomos farërat që nuk janë cilësore.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>