Broja hap serinë e golave në fitoren e Chelseas

Chelsea është më se e vendosur ta shes, e në anën tjetër sulmuesi shqiptar, Armando Broja duket se ka vendosur që ta përmbyll qëndrimin në Londër ashtu si i ka hije një futbollisti profesionist.

Broja ka qenë vendimtar në golin e parë të bluve.

Derisa ishte në përpjekje për të gjuajtur topin, Broja u pengua nga Howson, i cili e dërgoi topin tek rrjeta e ekipit të tij, duke ia dhuruar golin Chelseas.

Goli bëri që të shpërthente festa në stadiumin “Stamford Bridge” në Londër.

Ndërkohë, nuk vonoi dhe Chelsea shtoi epërsinë në 2:0 në minutën e 29-të, kurse Disasi në minutën e 36-të trefishon epërsinë e Palmer në atë të 42-tën shënoi për 4:0.

Lajmet Broja hap serinë e golave në fitoren e Chelseas >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>