Bora zbardh fshatrat e Korçës

Ulja e temperaturave gjatë natës është shoqëruar me reshje bore në zonat malore të juglindjes në Shqipëri.

Borë me intensitet mesatar ka pasur në lartësitë mbi 1 mijë metër mbi nivelin e detit. Rrugët nacionale që lidhin Korçën me Kapshticën, Qafë Thanën dhe Leskovikun janë të qarkullueshme normalisht.

Në rrugën Boboshticë-Dardhë, nga kilometri i 7 deri në kilometrin e 12 trashësia e borës është 6 centimetra.

Subjektet kontraktore kanë ndërhyrë me mjete borëpastruese dhe kanë kriposur aksin turistik drejt Dardhës, i cili qarkullohet pa probleme.

Në fshatrat e thella malore të Bashkisë së Korçës, Shtyllë, Panarit, Lekas trashësia e borës shkon deri në 20 centimetra.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>