Boksieri me prejardhje nga Kosova, arrin edhe një sukses

Bujar Tahiri djaloshi nga Kosova që jeton dhe vepron në Gjermani, ka arritur një super rekord prej 17 fitoreve dhe asnjë humbje në boksin profesionist.

‘Viktima’ e tij ka qenë bokseri nga Venezuela, Angel Adrian Barroso, të cilin e mposhti më KO në raundin e dytë.

Me këtë fitore Bujari do të futet i 71-i në rank listën botërore, me çka po i hap atij dyert për të luftuar për titull nga federatat e mëdha.

.

Lajmet Boksieri me prejardhje nga Kosova, arrin edhe një sukses >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>