Bllokimi i anëtarësimit në KiE, Osmani bisedon me presidentin gjerman

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bisedë me presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier.

“Dje bisedova me presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier për të diskutuar anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. Theksova rëndësinë kritike për përfundimin me sukses të këtij procesi, për të siguruar që të gjithë qytetarët tanë të përfitojnë sa më shpejt nga instrumentet e Këshillit. Anëtarësimi ynë nuk do të ishte vetëm një fitore për të drejtat e njeriut në Kosovë por edhe një fitore për kontinentin tonë dhe vlerat mbi të cilat qëndron fuqishëm”, thuhet njoftimin e presidencës.

Lajmet Bllokimi i anëtarësimit në KiE, Osmani bisedon me presidentin gjerman >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>