Bletët kroate u zgjuan më herët për shkak të dimrit jashtëzakonisht të ngrohtë

Për shkak të dimrit jashtëzakonisht të ngrohtë, natyra në Kroaci filloi të zgjohej nga fillimi i janarit dhe bletët kroate u zgjuan me të, njoftoi televizioni kombëtar kroat HRT. Temperaturat e pranverës në mes të dimrit mashtruan bletët në Kroaci, të cilat nisën të largoheshin para kohe nga kosheret. Lajthitë po lulëzojnë, bletët tashmë po mbledhin polenin dhe mbretëreshat kanë filluar të bëjnë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!