Bislimi: 25 vjet më parë NATO ndali gjenocidin e Millosheviqit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka shkruar në platformën “X”, për 25 vjetorin e nisjes së bombardimeve të NATO’s që rezultoi me çlirimin e Kosovës nga Serbia.

Bislimi ka thënë se Kosova sot është vend demokratik dhe kërkon anëtarësimin në këtë organizatë.

“Sot ne shënojmë momentin kur NATO ndaloi shtypjen dhe gjenocidin e regjimit të Millosheviqit të Serbisë. 25 vjet më vonë, Republika e Kosovës është një vend demokratik, që kërkon anëtarësimin në organizatë, si realizim i aspiratës dhe orientimit tonë”, ka shkruar Bislimi.

Lajmet Bislimi: 25 vjet më parë NATO ndali gjenocidin e Millosheviqit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>