Bie borë në shkretëtirë

Ka rënë borë në zonat shkretëtirë në jugperëndim të Algjerisë. Pas dy muajsh të thatë në rajonin e Basharit, një valë e ftohtë solli borën e parë në 11 vitet e fundit, shkruan Algerie360.

Për shkak të borës janë mbyllur edhe disa rrugë lokale.

Në Algjeri, anomalitë klimatike janë bërë më të shpeshta në dekadën e fundit. Në qytetin Ain Séfra, ra borë në vitet 1979, 2016, 2017, 2018, 2021 dhe 2022.

Lajmet Bie borë në shkretëtirë >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!