Biden: Putin po përpiqet të gjejë oksigjen me propozimin e Ukrainës për armëpushim

President Joe Biden ka thënë se Vladimir Putin “po përpiqet të gjejë pak oksigjen” duke vendosur një armëpushim 36-orësh nga nesër mesdita për të shënuar Krishtlindjet Ortodokse.

I pyetur për urdhrin e presidentit rus, Biden u tha gazetarëve:

LEXO EDHE KETE

VIDEO: Si nëpër filma, arrestohet djali i bosit të lëndëve narkotike “El Chapo”

“Unë hezitoj t’i përgjigjem (për) çdo gjëje që thotë Putini. Më dukej interesante. Ai ishte gati të bombardonte spitalet, çerdhet dhe kishat në 25 dhe Vitin e Ri.

Ai shtoi:

“Unë mendoj se ai po përpiqet të gjejë pak oksigjen.

Lajmet Biden: Putin po përpiqet të gjejë oksigjen me propozimin e Ukrainës për armëpushim >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!