Berisha kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Prej 30 dhjetorit të kaluar në arrest shtepie, ish-kryeministri Sali Berisha depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë.

Kreu i Rithemelimit kërkon heqjen e masës që e ka izoluar prej 3 muajsh në banesë.

Nëpërmjet avokatëve, Berisha kundërshton ashpërsimin e masës së sigurisë nga detyrim paraqitje dhe ndalim dalje jashtë shtetit në arrest në shtëpi, të lëna në fuqi nga Gjykata e Posaçme e shkallës së parë dhe apeli i GJKKO.

Rekursi është regjistruar 3 ditë më parë me 20/03/2024 ku gjyqtari relator pritet të jetë Sokol Binaj por ende nuk është caktuar një datë dhe orë për shqyrtimin e rekursit.

Lajmet Berisha kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>