Berisha apeloi masën “arrest shtëpie”, GJKKO shtyn vendimin

GJKKO ka shtyrë vendimin mbi ankemimin e ish-kryeministrit Sali Berisha mbi masën e “Arrest shtëpie”.

Shpallja e vendimit do të bëhet më 25.01.2024, në orën 09:00.

Ka qenë ish-kryeministri që përmes avokatëve ka ankimuar vendimin e GJKKO-së të datës 30 janar, që e la në arrest shtëpie, ndërsa kërkon një masë më të butë.

Dje për rreth 2 orë ish-kryeministri dëshmoi para prokurorëve Arben Krajës dhe Enkelejda Millonait.

Pas daljes nga SPAK, Berisha pohoi për mediat se ishte ai që i kishte marrë në pyetje prokurorët, ndërsa sulmoi ashpër qeverinë Rama dhe SPAK-un, si institucion i varur.

Lajmet Berisha apeloi masën “arrest shtëpie”, GJKKO shtyn vendimin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>