Behgjet Pacolli ka një dëshirë, lidhet me Albin Kurtin

Dëshira e vitit 2023 e Behgjet Pacollit lidhet me Albin Kurtin.

Ish-presidenti i vendit Behgjet Pacolli thotë se dëshira kryesore e tij për këtë vit është që Albin Kurti të veprojë si kryeministër i gjithë qytetarëve dhe jo vetëm si i VV-së.

Sipas tij, Kosovës i nevojitet unitet gjithpërfshirës dhe deri më tani Kurti dhe Qeveria kanë vepruar sikur ai të ishte kryeministër i Vetëvendosjes dhe jo i gjithë qytetarëve të Kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Sot, në ditën e dytë të vitit 2023, shprehi dëshirën time kryesore: Kryeministri Albin Kurti dhe Qeveria e tij të ndryshojnë kurs dhe të konsiderojnë vetën e të veprojnë edhe si Kryeministër dhe Qeveri e të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe, jo si deri më tani si Kryeministër e qeveri vetëm e VV-së. Kosovës i nevojitet unitet gjithëpërfshirës.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!