Behgjet Pacolli e jep pagën vjetore për zonat e vërshuara, u kërkon Ministrave e deputetëve ta japin nga një rrogë

Pacolli e jep pagën vjetore për zonat e vërshuara, u kërkon Ministrave e deputetëve ta japin nga një rrogë.

Deputeti Behgjet Pacolli ka njoftuart se do ta jap pagën vjetore që merr nga Kuvendi i Kosovës, për të gjithë të prekurit nga vërshimet, raporton Express.

Pacolli i ka ftuar kolegët e tij deputetë dhe ministrat që ta ndajnë pagën e janarit për këtë qëllim.

“Po e jap pagen vjetore per dëmet nga vërshimet, ftoj kolegët në qeveri dhe kuvend ta ndajnë pagën e janarit”, ka shkruar Pacolli.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!