Begaj dekreton propozimin e Ramës, Adea Pirdeni emërohet ministre për Antikorrupsionin

Presidenti i Republikës Bajram Begaj, me propozim të kryeministrit Edi Rama, dekretoi emërimin e Adea Pirdenit në detyrën e Ministrit të Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin.

Katër ditë më parë, kreu i qeverisë njoftoi se ka shtuar Ministrinë e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin dhe në krye të saj ka emëruar Adea Pirdenin.

Ky ndryshim sipas Ramës, vjen në kushtet kur Shqipëria po punon për kapitujt e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian, të cilat kërkojnë një qasje të re ndaj administratës publike.

Lajmet Begaj dekreton propozimin e Ramës, Adea Pirdeni emërohet ministre për Antikorrupsionin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>