Bashkësi jashtëmartesore me person nën moshën 16-vjeçare, e mitura kthehet te prindi, i dyshuari lirohet

Një person është arrestuar e më pas është liruar në procedurë të rregullt, pasi dyshohet se ishte martuar me një të mitur nën 16-vjeç.

“BASHKËSIA JASHTËMARTESORE ME PERSONIN NËN 16-VJET- Pejë  11.05.2024 – 00:00.  Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull kosovar, pasi që dyshohet se i njëjti ishte martuar me të miturën femër kosovare nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare. Lidhur me rastin janë intervistuar palët dhe viktima me dëshirën e saj është kthyer te prindi i saj (babai)”, thuhet në raport.

Ndërsa me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Lajmet Bashkësi jashtëmartesore me person nën moshën 16-vjeçare, e mitura kthehet te prindi, i dyshuari lirohet >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>