Balla jep detaje për viktimat nga shpërthimi

Ndërkaq, ka humbur jetën edhe i biri i manovratorit të vinçit, cili ndodhej aty pranë gjatë shpërthimit.

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi pasditen e sotme në Lushnjë ku mbeti i vdekur një person dhe u plagosën 8 persona, midis tyre edhe deputeti socialist, Bujar Çela.

Balla ka theksuar për mediat se viktimë ka mbetur manovratori i vinçit pas shpërthimit të mjetit që ai drejtonte, i cili ra në kontakt me rrymën e tensionit të lartë. 

Ndërkaq, ka humbur jetën edhe i biri i manovratorit të vinçit, cili ndodhej aty pranë gjatë shpërthimit.

Lidhur me gjendjen e deputetit Bujar Çela, Balla tha se ai ka marrë një plagë si pasojë e shpërthimit, por më pas i është nënshtruar operacionit në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Lajmet Balla jep detaje për viktimat nga shpërthimi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>