Autobusi përfundon në lumë, 3 të vdekur dhe 4 të zhdukur

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një autobus pasagjerësh doli nga ura dhe përfundoi në një lumë në veriperëndim të Spanjës.

Dy të mbijetuar,  drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer, janë të vetmit që janë nxjerrë nga lumi Lerez, ndërsa puna e ekipeve të shpëtimit është vështirësuar për shkak të shirave të dendur që përfshinë rajonin e Galicia-s.

LEXO EDHE KETE

Stuhia dimërore në SHBA, 28 të vdekur dhe 300 mijë shtëpi pa energji elektrike

Autobusi ishte parkuar pranë vendit të ngjarjes në momentin kur rrëshqiti nga rruga në urë dhe më pas u zhyt në ujë rreth orës 21:30 me orën lokale, të shtunën.

Sipas të dhënave paraprake, autobusi transportonte gjithsej nëntë persona, shoferin dhe tetë pasagjerë.

“Nuk ka më trupa brenda autobusit, ndaj ne po vazhdojmë kërkimet për katër personat e zhdukur”, thanë autoritetet vendore. /Rahoveci.info.info/

Lajmet Autobusi përfundon në lumë, 3 të vdekur dhe 4 të zhdukur >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!