Atleti armen thyen rekordin Guinness, bën 32 tërheqje nga helikopteri në 1 minutë

Një atlet armen theu një rekord botëror Guinness kur u kap pas rrëshqitjeve të një helikopteri dhe kreu 32 tërheqje në 1 minutë.

Hamazasp Hloyan theu rekordin për më shumë tërheqje nga një helikopter në 1 minutë në Jerevan.

Hloyan, i cili u stërvit me mbajtësin e mëpërparshëm të rekordeve botërore të Guinnessit, Roman Sahradyan, përfundoi 32 tërheqje në 1 minutë për të marrë titullin.

Rekordi i mëparshëm, 25, u vendos nga atleti belg Stan Bruininck në vitin 2022. Bruininck mposhti Sahradyan gjithsej 23./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!