Artisti indian krijon shkopin më të vogël të hokejit, synon rekordin botëror të Guinness

Një artist indian i specializuar në versionet e miniaturës së objekteve të përditshme festoi Kupën e ardhshme Botërore të Hokejit për Burra 2023 duke krijuar atë që ai beson të jetë shkopi më i vogël i hokejit në botë.

Satya Narayan Maharana gdhendi një palë shkopinj hokej prej druri të minutës: njëri me përmasa 1 centimetër i gjatë dhe 1 milimetër i gjerë dhe tjetri me përmasa vetëm 5 milimetra i gjatë dhe 1 milimetër i gjerë. Maharana tha se ai po aplikon që më i vogli nga dy shkopinjtë të certifikohet si shkopi më i vogël i hokejit në botë nga Guinness World Records.

Më tej, artisti tregoi se ai krijoi shkopinjtë e vegjël për festimin e Kupës Botërore të Hokejve për Burra 2023, e cila fillon më 13 janar.

“Meqenëse Odisha po pret Kupën e Botës në Hokej këtë vit, duke qenë një artist, do të ishte mënyra ime për t’u uruar fat të gjithë lojtarëve të hokejve,” tha Maharana për OdishaTV./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!