Arrestohet personi që qëlloi me thikë për vdekje shqiptarin në Gjermani

Arrestohet autori i vrasjes së një shqiptari në Gjermani.

Ngjarja bëhet me dije se ka ndodhur më 19 dhjetor ku shqiptari u godit me thikë për vdekje. Mediat gjermane bëjnë me dije se autori është me kombësi somaleze dhe dyshohet se është i moshës rreth 20 vjeç.

“I dyshuari ka qëndruar për disa ditë me një bashkatdhetar nga qyteti Fokeas, i hyrë nga Menton përmes Italisë”, shpjegon për CNEWS komisioneri Guillaume Lacassin, kreu i BNRF.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!