Arrestohet një 27-vjeçar në Fushë-Kosovë, dyshohet për disa vjedhje të rënda

Është arrestuar dje në Fushë-Kosovë një 27-vjeçar i dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Sipas policisë, Rastet kanë ndodhë në periudhën janar -qershor 2024, kryesisht në zonën e Fushë-Kosovës ku janë vjedhur stoli ari, mjete punë si dhe gjësende në markete.

“Dje  nga njësite policore të Fushë Kosovës është arrestuar një person i dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet kanë ndodhë në periudhën janar -qershor 2024, kryesisht në zonën e Fushë Kosovës ku janë vjedhur stoli ari, mjete punë si dhe gjësende në markete. Puna e hetuesve policor,  është finalizuar dje ku pas marrjes së disa veprimeve operative  kanë arrit që të  arrestojnë personin e dyshuar. Personi i dyshuar A.H, mashkull 27 vjeç, me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit e stacionit policor  po kryejnë veprimet e nevojshme hetimore lidhur me  rastet (tetë raste) ku personi i arrestuar dyshohet të jetë i përfshirë”, thuhet në njoftim.

Lajmet Arrestohet një 27-vjeçar në Fushë-Kosovë, dyshohet për disa vjedhje të rënda >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>