Arkitekti zbulon planet e kompleksit zyrtar të Putinit

Një arkitekt, i cili pohon se ka punuar në kompleksin zyrtar të presidentit rus, Vladimir Putin, afër Moskës, i ka treguar projektit të Radios Evropa e Lirë, Current Time, plane, video dhe fotografi.

Stanislav Chekalyov thotë se është angazhuar pesë muaj në rezidencën në Novo-Ogarjovo vitin e kaluar, dhe se ka ikur nga Rusia pasi ajo nisi pushtimin e shkallës së gjerë në Ukrainë, në shkurt.

Ai tani ndodhet në Gjeorgji.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!