Arifi: Në të ardhmen e afërt nevojitet ligj që dënon me 5 vite burgim njollosjen e luftës së UÇK-së dhe anti-amerikanizmin

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se në të ardhmen në Kosovë duhet të ketë ligj që dënon me 5 vite burg njollosjen e luftës së UÇK-së, si dhe anti-amerikanizmin.

Sipas tij, kjo duhet të ndodh “pas ndryshimit rrënjësor të qeverisjes së LVV”.

“Në të ardhmen e afërt, pas ndryshimit rrënjësor të qeverisjes së VV-së, do të kisha propozuar në legjislacionin e ri një ligj ku parasheh dënime deri në 5 vite burgim për gjithë ata që publikisht njollosin luftën e lavdishme apo edhe vetë UÇK-në, propagandojn apo zhvillojnë anti-amerikanizëm”, ka shkruar ai në platformën “X”.

Lajmet Arifi: Në të ardhmen e afërt nevojitet ligj që dënon me 5 vite burgim njollosjen e luftës së UÇK-së dhe anti-amerikanizmin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>