Argjentina shpallet KAMPIONE E BOTËS

Argjentina është shpallur kampion i Botës për herë të tretë në histori.

Skuadra nga Amerika latine në finale ka mposhtur Francën pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-2.

Ndeshja e rregullt përfundoi me rezultat 2-2.

Luonel Messi shënoi në minutën e 23-të derisa Di Maria dyfishoi rezultatin në minutën e 36-të.

Kur festa e Argjentinës kishte nisur, në skenë doli Kylian Mbappe i cili shënoi dy gola të shpejtë në minutën e 80-të dhe 81.

Në vazhdime, u shënua edhe nga një gol nga secila skuadër.

Messi realizoi në minutën e 109-të derisa Mbappe barazoi përsëri në minutën e 118-të./Njeshi/

Lajmet Argjentina shpallet KAMPIONE E BOTËS >> Njeshi.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!