Arben Taravari në panik, fton Kongres paralel sot për nesër

Kryetari i shkarkuar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari njëherazi kandidat për president i Bilall Kasamit ka marrë një vendim të papritur dhe skandaloz.

I gjendur në panik për Kongresin e thirrur më 18 Shkurt nga strukturat e partisë, ai ka nxituar që duke shkelur statutin e partisë të thërrasë një Kongres paralel sot për ditën e nesërme, pra më 16 Shkurt.

Taravari duket qartë që është i trishtuar.

Këtë trishtim ai e manifestoi edhe gjatë konferencës me gazetarët sot kur promovoi veten si kandidat për president dhe shpalli Bilall Kasamin bartës të listës së deputetëve në zonën zgjedhore nr.6.

Dhe madje këtë e argumentoi me domosdoshmërinë për të bërë ndryshim sipas tij.

Lexo edhe:

Taravari mashtron mbështetësit, i çon të bëjnë fushatë për Izet Mexhitin dhe Bilall Kasamin

Lajmet Arben Taravari në panik, fton Kongres paralel sot për nesër >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>