Anulohen qindra fluturime në Gjermani, kjo është arsyeja

Qindra fluturime janë anuluar si pasojë e grevës së punëtorëve në katër aeroporte në Gjermani.

Aeroporti i Këlnit/Bonnit njoftoi se janë anuluar 144 fluturime. Aeroporti i Dusseldorf-it vuri në dukje në fillim të kësaj jave se po funksiononte me një “orar fluturimesh të reduktuar”. Fillimisht kishte planifikuar 368 fluturime për sot.

 

 

Veç një ditë nga takimi i Ohrit, a do t’i dëgjojnë Kurti e Vuçiq thirrjet e ShBA-së dhe BE-së

“Asnjë nuk është e mundur për shkak të grevës së Verdit ”, tha Aeroporti i Shtutgartit në një deklaratë, duke u kërkuar pasagjerëve të mos shkojnë në aeroport.

Në fillim të kësaj jave, aeroportet në Berlin, Bremen dhe Hamburg ndaluan të gjitha fluturimet komerciale për shkak të grevës, në raundin e fundit të aksioneve industriale.

Punëtorët  po kërkojnë paga më të larta për shkak të inflacionit të lartë.

Lajmet Anulohen qindra fluturime në Gjermani, kjo është arsyeja >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!