Ankohen banorët e një fshati në Kosovë: Po thahet toka

Banorët e fshatit ‘Prilep” të Deçanit po ankohen për mungesën e ujit dhe mbetjen e tokave djerrë në këtë rajon. Ata kanë theksuar se që nga viti 1997 nuk ka patur ujë me rënie të lirë pavarësisht se e kanë adresu problemin. “Na merremi me bujqësi me blegtori me bletari, kusht elementar për zhvillimin e bujqësisë dhe agrokulturave është uji. Prej vitit 1997 nuk ka patur ujë me rënie të lire…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!